2021-08-21 25m ja 50m Pistoolilajien AM-kilpailu, Tulokset

Tulokset, PDF

25m Vakiopistooli sarja M:
1) Marko Talvitie LehA 547 8x, 2) Teijo Kimpimäki JjA 547 5x, 3) Esa Savola LappjA 539, 4) Tuomo Passi KA 530, 5) Teemu Lehtimäki JjA 521, 6) Tomas Högbäck VS-VA 509, 7) Thomas Ågren VS-VA 471, 8) Andreas Lytz VS-VA 458, 9) Markus Leppikorpi VS-VA 410.

25m Vakiopistooli sarja N:
1) Ritva  Karri KokMAS 555.

25m Vakiopistooli sarja M50:
1) Lauri Lauste KokMAS 544, 2) Markku Pitkäranta IU 540, 3) Jyrki Pitkäranta IU 532, 4) Jukka Kettula KokMAS 481, 5) Matti Vähäpassi KA 459, 6) Kenneth Kulla KokMAS 397.

25m Vakiopistooli sarja M60:
1) Jyrki Leppälä AlavA 541, 2) Arvo Hakula NU 523, 3) Harri Hiipakka KokMAS 520, 4) Veli-Pekka Nevala JjA 516, 5) Reijo Rantakangas LehA 511, 6) Kari Salo LehA 508, 7) Eero Haapala JjA 492.

25m Vakiopistooli sarja Y70:
1) Rauli Häkkilä NU 500.

25m Vakiopistooli sarja Y75:
1) Per-Erik Gammelgård NSK 509 AE.

25m Vakiopistooli sarja Y80:
1) Erkki Karri KokMAS 478, 2) Juhani Tammela JjA 433, 3) Matti Tulimäki JjA 404.

25m Vakiopistooli joukkue, sarja Y:
1) Kokkolan Metsästys ja Ampumaseura 1619, 2) Jalasjärven Ampujat 1584, 3) Lehtimäen Ampujat 1566, 4) Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat 1438.

25m Vakiopistooli joukkue, sarja Y50:
1) Jalasjärven Ampujat 1329.

25m Vakiopistooli sarja MU:
1) Joni Virkkula OMAS 560, 2) Teemu Kumpulainen OMAS 472.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja M50:
1) Lauri Lauste KokMAS 574, 2) Jyrki Pitkäranta IU 554, 3) Arto Jussila VS-VA 550, 4) Arto Lahtinen VS-VA 547, 5) Markku Pitkäranta IU 537, 6) Ari Kivimäki JjA 533, 7) Jukka Kettula KokMAS 514, 8) Kenneth Kulla KokMAS 510, 9) Matti Vähäpassi KA 508.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja M60:
1) Jyrki Leppälä AlavA 564 12x, 2) Harri Hiipakka KokMAS 564 9x, 3) Arvo Hakula NU 554, 4) Veli-Pekka Nevala JjA 544, 5) Bernt Björkqvist VS-VA 542, 6) Kari Salo LehA 538, 7) Eero Haapala JjA 534, 8) Reijo Rantakangas LehA 530.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y70:
1) Rauli Häkkilä NU 533.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y75:
1) Per-Erik Gammelgård NSK 552 AE, 2) Heino Pitkäkangas KokMAS 524, 3) Beng Kamis VS-VA 514.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y80:
1) Erkki Karri KokMAS 530 AE, 2) Juhani Tammela JjA 456, 3) Matti Tulimäki JjA 455.

25m Pienoispistooli joukkue, sarja Y50:
1) Kokkolan Metsästys ja Ampumaseura 1662, 2) Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat 1639, 3) Jalasjärven Ampujat 1611.

25m Pistooli 60 ls sarja M:
1) Marko Talvitie LehA 574, 2) Teijo Kimpimäki JjA 569, 3) Tuomo Passi KA 566, 4) Esa Savola LappjA 563, 5) Teemu Lehtimäki JjA 557, 6) Thomas Ågren VS-VA 535, 7) Andreas Lytz VS-VA 529.

25m Pistooli 60 ls sarja N:
1) Ritva  Karri KokMAS 583, 2) Heli Fagerström IU 479.

25m Pistooli 60 ls sarja MU:
1) Joni Virkkula OMAS 570, 2) Teemu Kumpulainen OMAS 487.

25m Isopistooli sarja M:
1) Marko Talvitie LehA 574, 2) Esa Savola LappjA 559, 3) Thomas Ågren VS-VA 516.

25m Isopistooli sarja N:
1) Heli Fagerström IU 498.

25m Isopistooli sarja M50:
1) Arto Lahtinen VS-VA 551, 2) Markku Pitkäranta IU 547, 3) Ari Kivimäki JjA 524, 4) Jukka Kettula KokMAS 498, 5) Kenneth Kulla KokMAS 416.

25m Isopistooli sarja M60:
1) Jyrki Leppälä AlavA 563, 2) Veli-Pekka Nevala JjA 554, 3) Bernt Björkqvist VS-VA 531, 4) Eero Haapala JjA 490.

25m Isopistooli sarja Y70:
1) Rauli Häkkilä NU 510, 2) Olavi Iso-Oja VS-VA 489.

25m Isopistooli sarja Y80:
1) Matti Tulimäki JjA 407, 2) Juhani Tammela JjA 366.

25m Isopistooli joukkue, sarja Y50:
1) Jalasjärven Ampujat 1568.

50m Pistooli sarja M:
1) Esa Savola LappjA 518, 2) Thomas Ågren VS-VA 506, 3) Teijo Kimpimäki JjA 496, 4) Eero Pukkila HSA 414.

50m Pistooli sarja N:
1) Ritva  Karri KokMAS 520, 2) Heli Fagerström IU 476.

50m Pistooli sarja M50:
1) Markku Pitkäranta IU 537, 2) Arto Jussila VS-VA 508, 3) Jyrki Pitkäranta IU 504, 4) Lauri Lauste KokMAS 503, 5) Arto Lahtinen VS-VA 488, 6) Ari Kivimäki JjA 455.

50m Pistooli sarja N50:
1) Tuula Nenonen KokMAS 410.

50m Pistooli sarja M60:
1) Reijo Rantakangas LehA 505, 2) Harri Hiipakka KokMAS 503, 3) Bernt Björkqvist VS-VA 469, 4) Eero Haapala JjA 462, 5) Veli-Pekka Nevala JjA 445, 6) Ilpo Hatanpää HSA 393.

50m Pistooli sarja Y75:
1) Heino Pitkäkangas KokMAS 497 AE, 2) Per-Erik Gammelgård NSK 491, 3) Beng Kamis VS-VA 353.

50m Pistooli sarja Y80:
1) Juhani Tammela JjA 431, 2) Erkki Karri KokMAS 414.

50m Pistooli joukkue, sarja Y:
1) Isojoen urheilijat 1517, 2) Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat 1502.

50m Pistooli joukkue, sarja Y50:
1) Jalasjärven Ampujat 1362.

50m Pistooli sarja MU:
1) Teemu Kumpulainen OMAS 464.

25m Olympiapistooli sarja M:
1) Teijo Kimpimäki JjA 549, 2) Tomas Högbäck VS-VA 516, 3) Thomas Ågren VS-VA 482.

25m Olympiapistooli sarja N:
1) Heli Fagerström IU 376.

25m Olympiapistooli sarja M50:
1) Ari Kivimäki JjA 516 5x, 2) Arto Lahtinen VS-VA 516 5x.

25m Olympiapistooli sarja M60:
1) Reijo Rantakangas LehA 519, 2) Veli-Pekka Nevala JjA 493, 3) Kari Salo LehA 160.

25m Olympiapistooli sarja Y80:
1) Matti Tulimäki JjA 335, 2) Juhani Tammela JjA 323.

25m Olympiapistooli joukkue, sarja Y:
1) Vasa Skyttegille-Vaasan Ampujat 1514.

25m Olympiapistooli joukkue, sarja Y50:
1) Jalasjärven Ampujat 1344.